FAQ Bajka Pana Kleksa

FAQ Bajka Pana Kleksa

 

Czym jest Bajka Pana Kleksa?

Bajka Pana Kleksa to pierwsze w Polsce Centrum Kultury, Nauki i Zabawy. Posiadamy ponad 1000 m2 ekspozycji, podzielonej na 8 stref tematycznych: Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza, Kuchnia Pana Kleksa, Psi Raj, Królestwo Bajdocji, Abecja, Planeta Fantazja, Złomowisko Robotów. Odwiedzając nas, przechodzicie przez wszystkie strefy tematyczne w poszukiwaniu 3 zaginionych przedmiotów Pana Kleksa. Jest to podróż wypełniona wspólną zabawą, poszukiwaniem wskazówek i rozwiązywaniem zagadek. W towarzystwie doświadczonego animatora, stylizowanego na postać z książek o przygodach Pana Kleksa, bawią się całe rodziny.

Dla dzieci w jakim wieku jest Bajka Pana Kleksa?

Bajka Pana Kleksa jest ekspozycją przygotowaną z myślą o dzieciach w wieku 5-12 lat, ale młodsze z pomocą rodziców też świetnie sobie poradzą.

Czy można zostawić dzieci same w Bajce Pana Kleksa?

Nie ma takiej możliwości.

Co oznacza „Zwiedzanie Bajki z Panem Kleksem?”

Zwiedzanie Bajki z Panem Kleksem to podróż po ekspozycji z doświadczonym animatorem, który wciela się w postać Profesora Ambrożego Kleksa. Nikt nie zna Bajki lepiej niż sam Profesor, dlatego możecie być pewni że po takiej wizycie Bajka nie będzie miała przed Wami żadnych tajemnic. Czas trwania ok. 2h.

Co oznacza „Zwiedzanie Bajki z Przewodnikiem”?

Zwiedzanie Bajki z Przewodnikiem to podróż po ekspozycji z animatorem, wcielającym się w postać Adasia Niezgódki lub Agnieszki. Rolą Przewodników jest zaangażowanie rodziny we wspólną zabawę.

Czy kupując bilet dla dziecka, bilet musi kupić również dorosły?

Tak. W Bajce spędzamy czas rodzinnie. Ekspozycja jest tak pomyślana, że tylko współpraca dziecka z rodzicem będzie owocna na tyle, by odnaleźć wszystkie zaginione przedmioty Pana Kleksa.

Gdzie znajdę informacje na temat zasad bezpieczeństwa w Bajce?

Zapraszamy do zapoznania się w informacjami na https://bajkapanakleksa.pl/wydarzenia/wracamy-21-czerwca. Przed wizytą można zadzwonić również na recepcję 536 490 051, aby uzyskać wszystkie informacje o panujących zasadach w obiekcie.

Czy jest limit czasu w Bajce Pana Kleksa?

Ze względu na komfort i bezpieczeństwo, odwiedziny trwają ok. 2 godzin w przypadku Zwiedzania Bajki z Przewodnikiem lub Zwiedzania Bajki z Profesorem Ambrożym Kleksem. W przypadku wydarzeń z warsztatami, należy zarezerwować sobie dodatkową godzinę. Istnieją w Bajce również wydarzenia bez limitu, gdzie możecie zwiedzać ją swobodnie, a czas ograniczony jest wyłącznie godzinami otwarcia.

Ile kosztuje bilet wstępu do Bajki?

Cena biletu wstępu jest uzależniona od rodzaju wydarzenia oraz od ilości i konfiguracji osób, które się do nas wybierają. Wszystkie ceny są podane na stronie www.bilety.bajkapanakleksa.pl po dokonaniu wyboru terminu (data i godzina) dla danego wydarzenia.

Gdzie znajdę informacje na temat konkretnego wydarzenia?

Wszystkie wydarzenia są opisane w cenniku. Po dokonaniu wyboru terminu (data oraz godzina) przy rodzaju biletu należy nakierować kursor na literkę „i”. Jeśli nadal macie pytania, zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją, pod numerem telefonu: + 48 536 490 051.

Czy na ekspozycji są podpowiedzi co robić dalej?

Tak, zwiedzamy ekspozycję według przygotowanego przez nas scenariusza. W Ostatnim Rezerwacie Przyrody, Pan Kleks opowiada o tym, jakie zadanie dla Was przygotował. W każdym miejscu Bajki znajdują się tabliczki z ciekawostkami i objaśnieniami.

Czy bilet rodziny zakłada obecność mamy i taty?

Nie, każde więzi rodzinne są mile widziane, może to być na przykład Babcia i Mama z wnuczką i synem lub Ojciec z Dziadkiem z synem i córką.

Czy osobom niepełnosprawnym bez względu na wiek przysługuje bilet ulgowy?

Tak, zawsze i niezmiennie. Opiekun osoby niepełnosprawnej natomiast zakupuje bilet za 1 zł.

Czy kupując bilet dla osoby niepełnosprawnej muszę mieć ze sobą potwierdzenie?

Tak, proszę mieć przy sobie legitymację lub orzeczenie o niepełnosprawności.

Czy istnieje możliwość zwrotu biletów?

Niestety nie, dlatego prosimy o przemyślane zakupy.

Co w przypadku rodzin wielodzietnych?

Należy kupić bilet rodzinny 2+2. Za każde kolejne dziecko dopłacimy 19 lub 25 zł.

W jaki sposób kupić bilet rodzinny?

Bilet rodzinny występuje w 2 opcjach: BILET RODZINNY 2+2 oraz BILET RODZINNY 2+1. W przypadku BILETU RODZINNEGO 2+1 konfiguracja uczestników jest dowolna, zatem nie ma znaczenia czy odwiedza nas 2 dzieci i 1 osoba dorosła czy 1 dziecko i 2 osoby dorosłe. Do biletów rodzinnych należy dodać bilety kontrolne: Dla BILETU RODZINNEGO 2+2 należy wybrać 3 BILETY KONTROLNE 2+2 Dla BILETU RODZINNEGO 2+1 należy wybrać 2 BILETY KONTROLNE 2+1

Czy jesteście na stałe?

Tak, będziemy z Wami już na zawsze. Jesteśmy otwarci 7 dni w tygodniu, poza wyjątkami oznaczonymi w kalendarzu na stronie www.bilety.bajkapanakleksa.pl. Pod tym samym adresem znajdziecie także możliwe godziny odwiedzin.

Co obejmuje bilet w „Co jest grane”?

Co jest grane? To propozycja wyjątkowych warsztatów. Są to odrębne wydarzenia, na które zapraszamy prowadzących, reprezentujących różne gałęzie nauki, takie jak astronomia, chemia, archeobotanika czy fizyka. W zajęciach uczestniczą rodzice z dziećmi. W informacjach widocznych przy wyborze biletów znajdziecie wszelkie informacje dotyczące zakresu tematycznego zajęć, czas trwania oraz rekomendowany wiek dzieci.

Czy można kupić u was bilet w formie voucherów na prezent?

Oczywiście. Vouchery są dostępne na naszej stronie biletowej jako bony upominkowe. Do wyboru są 3 opcje: voucher rodzinny 2+1, voucher rodzinny 2+2 oraz voucher rodzinny 2+3. Bony są ważne przez 3 miesiące od daty zakupu.

Czy macie ofertę dla grup?

Oczywiście! Oferta dla grup składa się ze Zwiedzania Bajki z Przewodnikiem oraz warsztatów. Więcej informacji znajdziecie na https://bajkapanakleksa.pl/bajka-dla-szkol Zapraszamy do kontaktu z Kasią Hoffmann, która chętnie odpowie na wszelkie pytania: kasia@bajkapanakleksa.pl, tel: +48 668 121 790.

Czy w Bajce można zorganizować urodziny dla dziecka?

Tak! Wszystkie informacje, dostępne scenariusze oraz ceny znajdziecie na stronie https://bajkapanakleksa.pl/wystrzalowe-urodziny . W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Sylwią Basistą, e-mail: sylwia@bajkapanakleksa.pl, tel: +48 691 058 333

Czy parking u Państwa jest bezpłatny?

Do 3h parking w tygodniu jest bezpłatny, powyżej 3h to koszt 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Pamiętajcie, aby przed opuszczeniem Bajki, okazać pracownikowi recepcji bilet parkingowy, w celu uzyskania bezpłatnych 3h. W weekendy parking jest bezpłatny niezależnie od czasu parkowania.

Czy można zakupić bilet na miejscu w kasie?

Tak, ale może się okazać, że bilety na daną godzinę zostały już wyprzedane. W trosce o Wasz komfort i bezpieczeństwo, ograniczamy ilość osób na ekspozycji. Dlatego też rekomendujemy zakup online na stronie www.bilety.bajkapanakleksa.pl

Jaka jest cena dla osób indywidualnych?

Cennik biletów jest dostępny na www.bilety.bajkapanakleksa.pl po dokonaniu wyboru terminu oraz godziny z kalendarza wydarzeń.

Jak do Was dojechać komunikacją?

Kursuje do nas autobus linii 940. Należy wysiąść na przystanku Fabryka Porcelany. Ukaże się Wam kompleks budynków. Kierujcie się na lewą stronę, a następnie szukajcie Budynku D, klatka 006. To właśnie tutaj znajduje się wejście do Bajki. Można do nas dojechać również tramwajem – kursuje do nas większość linii. Kierujcie się na przystanek Zawodzie Ośrodek Sportowy, który jest najbliższym do Bajki Pana Kleksa, w przypadku dojazdu tramwajem. Nasza lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/yYafejQZ6UYKv55G8

Jak przygotować się do wizyty w Bajce Pana Kleksa?

Wszystko, czego będziecie potrzebować to druga para skarpetek na zmianę przed wejściem na ekspozycję i dobry humor.

Czy muszę drukować bilety?

Nie ma konieczności drukowania biletów. Wystarczy okazać je na urządzeniu mobilnym.

Nie dostałem/am wiadomości e-mail z biletami

Wiadomości są wysyłane automatycznie, stąd bardzo często skrzynka pocztowa odbiorcy przenosi wiadomości do różnych folderów. Prosimy sprawdzić w pierwszej kolejności folder SPAM, a następnie pozostałe foldery. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszą recepcją pod numerem: +48 536 490 051

Czy w Bajce Pana Kleksa można coś zjeść?

Posiadamy kawiarnię Meluzyna, w której ofercie znajdują się wytrawne tosty na ciepło, ciepłe i zimne napoje oraz pyszne ciasta i desery od lokalnych dostawców.

Czym jest ZAGRAJ z KLEKSEM?

ZAGRAJ z KLEKSEM! to pierwsza w Europie gra z narracją na żywo. To propozycja dla najmłodszych i pożytecznie spędzony czas przed komputerem. Interaktywna rozrywka w wirtualnym, bezpiecznym świecie gier, zabaw i edukacji pozwala dzieciom zaangażować się i wyszaleć się w czasie długich godzin spędzanych w domu. Pod okiem wykwalifikowanego przewodnika dzieci zanurzą się w trójwymiarowy świat kultowej książki Jana Brzechwy. Więcej informacji o ZAGRAJ z KLEKSEM! znajdziecie pod adresem https://bajkapanakleksa.pl/zagraj-z-kleksem