Zagraj z Kleksem. Gra z narracją na żywo!

Rozgrywki 7 dni w tygodniu! Pobierz aplikację i kup bilet za jedyne 15 zł!

Koniec nudy w domach! Czas na przygodę w towarzystwie Profesora Kleksa!

„Zagraj z Kleksem” zabierze Was w podróż po krainach znanych z kart powieści Jana Brzechwy i przestrzeni Bajki Pana Kleksa, pełnych wyzwań, zabawy i wiedzy!

Stwórz własny, niepowtarzalny awatar, który podkreśli Twój styl!

Kreator postaci

Pod czujnym okiem Profesora Kleksa (w rolę którego wciela się prawdziwa osoba, przewodnik zabawy) wyrusz na poszukiwania zaginionych Magicznych Guzików, rozrzuconych po całym wirtualnym świecie przez psotliwego przyjaciela pana Kleksa – Beboka. Kto znajdzie najwięcej guzików?

Kraina Szpaka Mateusza

Zabawa obfituje w liczne quizy, zagadki i wyzwania. Podczas przygody zachowaj czujność, a znajdziesz tajemnicze Kryształy Wiedzy!

Wykaż się wiedzą, sprytem i zręcznością, zaproś znajomych i sprawdź, kto najlepiej radzi sobie w „Zagraj z Kleksem”!

Koniec nudnych czatów i męczącego pisania! Podczas rozgrywki możesz rozmawiać z przyjaciółmi na żywo, za pomocą mikrofonu!

Innowacyjna multimedialna rozrywka dla Twojego dziecka!

„Zagraj z Kleksem” to całkowicie innowacyjna propozycja dla najmłodszych i pożytecznie spędzony czas przed komputerem. Interaktywna rozrywka w wirtualnym, bezpiecznym świecie gier, zabaw i edukacji pozwala dzieciom zaangażować się i wyszaleć się w czasie długich godzin spędzanych w domu. Pod okiem wykwalifikowanego przewodnika dzieci zanurzą się w trójwymiarowy świat kultowej książki Jana Brzechwy. 

Pan Kleks w Bajdocji

Platforma umożliwia najmłodszym kreatywne spędzenie czasu z rówieśnikami, wypełniając lukę, która powstała po zamknięciu szkół i innych miejsc, w których dzieci mogą wspólnie bawić się i podejmować wyzwania na żywo. Dzięki systemowi przestrzennego dźwięku, dzieci mogą płynnie i wygodnie porozumiewać się z rówieśnikami, zawierać nowe znajomości i ćwiczyć kompetencje społeczne.  

To tutaj w ciągu 75 minut dziecko chłonąć będzie wiedzę w najlepszy możliwy sposób – przez mądrą zabawę! Biorąc udział w quizach zdobywać będą kryształy wiedzy i rywalizować o magiczne guziki, co gwarantuje całej grupie niezapomniane emocje i ducha współzawodnictwa! 

Dzięki osobie wykwalifikowanego przewodnika każda rozgrywka pozostaje unikatowa i niepowtarzalna. Przebieg zabawy zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni uczestników! 

 

Stwórz swój niepowtarzalny avatar!

Bilet za jedyne 15 zł!

W cenie gracze otrzymują aplikację oraz dostęp do 75 minut rozrywki na żywo w towarzystwie naszego przewodnika- prof. Kleksa oraz rówieśników z całej Polski!

Rozgrywki są dostępne 7 dni w tygodniu.

Przy ponownej wizycie nie jest wymagane kolejne pobranie aplikacji, wystarczy wpisać numer nowego biletu.

Zagraj z Kleksem. Dołącz do zabawy!

Jak zagrać?

1. Zapewnij sobie sprzęt zgodny z minimalnymi wymaganiami, stabilne łącze, słuchawki i mikrofon.
2. Pobierz i zainstaluj aplikację, kup bilet, zaloguj się lub zarejestruj konto.
3. Stwórz swojego awatara i wejdź do tutoriala, aby sprawdzić czy wszystko działa jak należy, zapoznaj się z ustawieniami sterowania i bądź przygotowany na docelową rozgrywkę!
4. Aktywuj kod biletu chwilę przed rozgrywką.

Wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania sprzętowe aplikacji „Zagraj z Kleksem”:

 • System operacyjny: Windows 10
 • Grafika: Nvidia GeForce GTX 670 / AMD Radeon HD 7870 2GB
 • Pamięć: 8GB RAMU
 • Procesor: Intel Core i5 min. 4-rdzeniowy
 • 3GB przestrzeni na dysku
 • stabilne łącze internetowe

 

Pytania i odpowiedzi

1. Czym jest „Zagraj z Kleksem”?
„Zagraj z Kleksem” to interaktywna rozgrywka, podczas której użytkownicy spotykają się, aby pomóc Panu Kleksowi w odnalezieniu Magicznych Guzików i Kryształów Wiedzy, wysypanych z Sekretów Pana Kleksa przez psotnego Beboka. Połączenie na żywo, sposób narracji animatora i aktywności pozwalają na interakcję – uczestnicy mają możliwość porozumiewania się miedzy sobą, a moderatorem i opiekunem jest nikt inny, jak Ambroży Kleks lub Królowa Aba. Poszczególne elementy mają wartość edukacyjną i tak np. Kryształy Wiedzy stanowią nośniki informacji o roślinach, zwierzętach czy ciekawostkach naukowo-historycznych. Tworząc swojego awatara, przemierzając przestrzenie takie, jak: Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza czy Bajdocja, uczestnicy biorą udział w niepowtarzalnym wydarzeniu, którego przebieg zależy od ich kreatywności, aktywności oraz spontaniczności grupy.

2. Ile czasu trwa udział w rozgrywce?

„Zagraj z Kleksem” trwa ok. 75 minut.

3. Jakie funkcje posiada „Zagraj z Kleksem”?
„Zagraj z Kleksem” to wieloosobowa rozgrywka moderowana. Podczas niej Użytkownicy mają możliwość nawiązywania interakcji, prowadzenia rozmów bezpośrednio przez mikrofony oraz wspólnego wykonywania zadań pod okiem Pana Kleksa lub Królowej Aby, pełniących funkcję opiekunów i moderatorów. Zadaniem Użytkowników będzie zdobywanie Kryształów Wiedzy i Magicznych Guzików. Każdy Użytkownik będzie miał możliwość stworzenia własnego awatara. Rozgrywka posiada także aktywny czat.

4. W jaki sposób zagrać z Kleksem?
Aby wziąć udział w rozgrywce należy dokonać zakupu biletu na wybrany dzień i na konkretną godzinę. Na podany podczas zakupu adres e-mail, zostanie przysłany link do pobrania aplikacji, jednorazowy kod dostępu oraz wszelkie wymagane informacje. Aplikację należy pobrać na swój komputer i zainstalować. Można ją również pobrać klikając tutaj.


5. Czy wzięcie udziału w „Zagraj z Kleksem” wymaga dodatkowego oprogramowania?
Tak, do uczestnictwa w rozgrywce niezbędne będzie pobranie i zainstalowanie aplikacji. Aplikacja jest możliwa do pobrania za pośrednictwem linka, wysłanego na adres e-mail, wskazany przez Kupującego podczas składania zamówienia. Można ją również pobrać klikając tutaj.

6. Skąd mogę pobrać aplikację „Zagraj z Kleksem”?
Kliknij w link aby pobrać aplikację (link). Każdorazowo link do pobrania aplikacji jest również wysyłany na adres e-mail, wskazany przez Kupującego podczas składania zamówienia.

7. Co jest potrzebne, aby wziąć udział w rozgrywce?
Do udziału w rozgrywce niezbędny jest komputer stacjonarny (PC) lub laptop, głośniki oraz mikrofon, a także stabilne łącze internetowe. Obecnie większość laptopów posiada wbudowane głośniki i mikrofon, wystarczające do udziału w Przygodzie.

8. Czy do zagrania będzie potrzebna kamera?
Udział w rozgrywce nie wymaga posiadania kamery. Użytkownicy nie będą widoczni.

9. Jakie wymagania musi spełniać mój komputer, aby zagrać z Kleksem?
Dla poprawnego działania aplikacji, niezbędne jest spełnienie minimalnych wymagań sprzętowych:

 1. system operacyjny: Windows  10
 2. procesor: Intel Core i5 min. 4-rdzeniowy
 3. RAM: 8GB
 4. karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 670 / AMD Radeon HD 7870
 5. RAM karty graficznej: 2GB
 6. miejsce na dysku: 3GB
 7. minimalna prędkość internetu: 10Mb/s

Dla osiągnięcia najlepszych wrażeń i płynnej rozgrywki obowiązują zalecane wymagania sprzętowe:

 1. system operacyjny: Windows  10
 2. procesor: Intel Core i5 min. 4-rdzeniowy
 3. RAM: 8GB
 4. karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780M
 5. RAM karty graficznej: 4GB
 6. miejsce na dysku: 3GB
 7. prędkość internetu: 100Mb/s

10. Jaki jest wymagany system operacyjny komputera lub laptopa, aby wziąć udział w rozrywce?
„Zagraj z Kleksem” jest aplikacją obsługiwaną wyłącznie przez system operacyjny Windows 10.

11. Czy mogę zagrać za pośrednictwem telefonu lub tabletu?
Obecnie nie ma możliwości skorzystania z rozgrywki za pośrednictwem urządzeń mobilnych

12. Jaka jest cena biletu uczestnictwa w rozgrywce?
Cena biletu uczestnictwa wynosi 15 zł za jednego Użytkownika.

13. Czy na podstawie jednego biletu w rozgrywce może wziąć udział rodzeństwo?
W rozgrywce może wziąć udział rodzeństwo, pod warunkiem zakupu biletu dla każdego dziecka. Rozgrywka musi się w takim przypadku na dwóch komputerach.

14. Zakupiłem/am bilet uczestnictwa w „Zagraj z Kleksem”. Czy mogę zmienić termin uczestnictwa?
Nie ma możliwości zmiany terminu uczestnictwa w rozgrywce.

15. Jak długo ważny jest bilet?
Bilet obowiązuje wyłącznie w wybranym terminie. Nie ma możliwości wykorzystania go w innym terminie niż wybrany podczas zakupu.

16. Jaki jest minimalny wiek uczestnika rozgrywki?
Uczestnik  powinien posiadać umiejętność płynnego czytania, aby móc samodzielnie wziąć udział w rozgrywce. Pozostałe dzieci mogą skorzystać z uczestnictwa przy asyście rodzica lub opiekuna, również dlatego, iż niektóre funkcjonalności mogą okazać się zbyt trudne do wykonania przez młodsze dzieci.

17. Czy do uczestnictwa w rozgrywce jest potrzebny rodzic?
W przypadku dzieci, które nie posiadają umiejętności płynnego czytania zalecana jest asysta rodzica lub opiekuna. Pozostałe dzieci mogą samodzielnie uczestniczyć w Przygodzie.

18. Czy mogę zagrać kilka razy?
Oczywiście, jednak każdy udział w rozgrywce wymaga zakupienia biletu obowiązującego w konkretnym, wybranym przez Kupującego terminie.

19. W jaki sposób zalogować się w aplikacji „Zagraj z Kleksem”?

Aby móc wziąć udział w rozgrywce, możesz zalogować się na dwa sposoby:

 • wybierając opcję „Zaloguj się przy użyciu konta Iksoris”- wystarczy, że podasz login i hasło do konta utworzonego podczas zakupu biletu; jeśli nie posiadasz konta lub dostępu do konta Iksoris, skorzystaj z opcji „Zaloguj się przy użyciu konta Wirtualnej Bajki”
 • wybierając opcję „Zaloguj się kontem do Wirtualnej Bajki”- wystarczy, że podasz swój adres email oraz hasło. Jeśli nie posiadasz konta Wirtualnej Przygody Pana Kleksa kliknij „Zarejestruj się”- podaj adres e-mail, utwórz hasło.

Po zalogowaniu/ zarejestrowaniu, zostaniesz przeniesiony do tworzenia awatara. Dostosuj swój awatar i wpisz imię nad postacią. Ostatnim krokiem będzie aktywacja biletu- podaj kod, znajdujący się pod kodem kreskowym na bilecie.

20. Czy można grać offline?
Nie ma takiej możliwości, będąc offline możesz jedynie skorzystać z Samouczka, dostępnego po zainstalowaniu aplikacji.

21. W jaki sposób włączyć lub wyłączyć mikrofon podczas rozgrywki?
Mikrofon w grze jest włączony, jednak pozostali Użytkownicy nie będą Cię słyszeć w każdej chwili. Jeśli chcesz, aby słyszeli Cię wszyscy Użytkownicy podczas rozgrywki, mówiąc przytrzymaj „T”.

22. W jaki sposób można sterować postacią w „Zagraj z Kleksem”?
Po zainstalowaniu aplikacji, zanim dołączysz do rozgrywki, skorzystaj z Samouczka, dzięki któremu nauczysz się, w jaki sposób sterować Twoją postacią.

24. Zacina mi się obraz podczas rozgrywki. Co zrobić?
W pierwszej kolejności sprawdź, czy Twój komputer spełnia minimalne wymagania sprzętowe. Jeśli tak, sprawdź swoje połączenie z Internetem. Pamiętaj, że minimalna prędkość Internetu powinna wynosić 10 Mb/s, a dla uzyskania najlepszej jakości 100 Mb/s.


Projekt jest realizowany w ramach Działania 3.2 „Innowacje w MŚP” w ramach Osi Priorytetowej III „Konkurencyjność MŚP” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.